"Impresja w Paletach"- wystawa

Smutna rzeczywistość dotyka człowieka na co dzień: w życiu, telewizji i Internecie. Sztuka powinna pomagać budować oazę, w której można się uspokoić i odpocząć, wskazywać drobne i piękne chwile, otwierać oczy na to, co niezauważone przechodzi obok nas. W tym celu w bibliotece Koziegłowy zorganizowano wystawę malarstwa artystów amatorów z Klubu „Impresja”.

Tradycja wystawiania różnych prac artystycznych, ostatnio obrazów w naszej bibliotece nie jest niczym nowym i wpisała się na stałe w naszej placówce. Przyciąga artystów i twórców z naszego regionu. Prezentowane są przez nich dzieła z dziedziny malarstwa, rzeźby i rękodzieła ludowego, oraz fotografii.
24 września  odbyło się pierwsze po lockdownie spotkanie artystów w bibliotece w Koziegłowach. Malarze zaprezentowali swoje najnowsze prace a spotkanie obfitowało w liczne rozmowy o sztuce, początkach pasji i kierunkach jej rozwoju. Zaprzyjaźniona poetka, Alicja Krawiec, opowiedziała o swojej twórczości i inspiracjach, zaprezentowała również kilka autorskich wierszy.

Skip to content