Góry, Puszcza i Anna Kamińska

Wtorkowy wieczór, 16 listopada, w bibliotece w Koziegłowach był pełen emocji. Odwiedziła nas wspaniała pisarka, jednak z najpopularniejszych w Polsce autorek biografii, Anna Kamińska.Spotkanie było pretekstem do opowieści o przyrodzie, silnych kobietach i jednym niezwykłym mężczyźnie.

Historii o Simonie Kossak, Wandzie Rutkiewicz, Halinie  Krüger- -Syrokomskiej czy Marku Kotańskim słuchało blisko 40 osób i byli to prawdziwie aktywni słuchacze. Książki naszej gościni cieszą się wśród czytelników popularnością, są czytane i szeroko komentowane dlatego dyskusjom nie było końca.

Czy Anna Kamińska woli chodzić po puszczy czy po górach? Jak bardzo emocjonalnie związuje się z bohaterami swoich historii i czy trudno się  jej z nimi rozstać? Czy bliższa jej jest filozofia wspinania Haliny czy Wandy? Jak zachować obiektywizm pisząc biografie ? Na te i wiele innych pytań, przez blisko dwie godziny  nasza autorka odpowiadała z pasją i zaangażowaniem.

Indywidualizm, siła i niezwykła determinacja w osiąganiu celów bohaterów książek Anny Kamińskiej sprawiły, że wieczór w bibliotece był dla wielu z nas niezapomnianym przeżyciem, pełnym refleksji i wzruszeń.

Agnieszka Jopp, GBP Czerwonak

Skip to content