Inka i Olo Klaja „Tandemem do Singapuru”

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do… Singapuru? Rowerem. A dokładniej tandemem. Brzmi nieprawdopodobnie? Dla większości z nas pewnie tak, ale nie dla Karoliny i Olka, którzy tak szalony pomysł wcielili w życie, ruszając wiosną 2013 roku z rodzinnego Wągrowca w trwającą 436 dni podróż przez Europę i Azję.

Dzięki ich codziennym zapiskom z wyjazdu powstała książka- dziennik z podróży, w której to małżeństwo dzieli się z nami swoją niezwykłą opowieścią. Z zapisków dowiadujemy się, jak przygotowywali się do tego wyzwania, a także jak wyglądały kolejne dni tej ich nowej niecodziennej codzienności. Gdzie spali, co jedli, jakich ludzi spotykali na swojej drodze, ale przede wszystkim jak to możliwe, że “wiekowym” tandemem pokonali ponad dwadzieścia tysięcy kilometrów. Dwadzieścia tysięcy kilometrów. Wyobrażacie to sobie?

“Tandemem do Singapuru” to książka, która urzeka prostotą i swobodą przekazu, bijąca szczerością    i- przede wszystkim- emocjami. Czytając ją, z każdą kolejną stroną czułam coraz mocniej, że mam do czynienia z opisem autentycznym, pozbawionym cenzury, miałam wrażenie, że oto jest z Klajami na Ukrainie, w Rosji, poznaję Chiny czy Japonię.

Świetnie, że powstała ta książka i świetnie, że w naszej lokalnej społeczności mamy tak wyjątkowe osoby jak Karolinę i Olka (Karolina pochodzi z Wągrowca, Olek z Czerwonaka). Czasem zwyczajni ludzie dokonują nadzwyczajnych rzeczy. Tak właśnie było tym razem.

Dziennik z podróży dostępny we wszystkich naszych filiach.

 

Izabela Nowak

Skip to content