Spotkanie autorskie z Joanną Jax

10 marca gościliśmy w bibliotece w Koziegłowach niezwykle popularną autorkę powieści historycznych – Joannę Jax. Podczas spotkania Pani Joanna zdradziła naszym Czytelnikom, dlaczego posługuje się pseudonimem oraz podzieliła się tym, jak wyglądała jej długa droga do pisarskiego debiutu. Opowiedziała również, w jaki sposób powstają jej książki. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem, jak wiele pracy autorka wkłada w przygotowania do napisania każdej z powieści. Pisanie często poprzedzone jest zapoznaniem się z kilkudziesięcioma pozycjami, dotyczącymi okresu w historii, który będzie tłem dla bohaterów. Dowiedzieliśmy się również, jakich nowości wydawniczych możemy spodziewać się w tym roku. Na koniec autorka opowiedziała nam o swoim wkładzie w pomoc Fundacji dla Rodaka, której jest wolontariuszem. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pisarce pytania, a po spotkaniu mieli okazję do otrzymania autografu oraz zrobienia wspólnego zdjęcia. Serdecznie dziękujemy Joannie Jax oraz wszystkim obecnym za ciekawe spotkanie. Przypominamy, że książki autorki są dostępne we wszystkich naszych bibliotekach.