Ballady i romanse Adama Mickiewicza lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania

➡️🇵🇱 11 edycja Narodowe Czytanie dobiegła końca. „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza wybrzmiały dzisiaj na secie Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach a w tym roku partnerem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury “Sokół”. Dziękujemy widzom za tłumne przybycie i świętowanie z nami tego dnia. Szczególne podziękowania ślemy w kierunku uczestników, którzy postanowili aktynie włączyć się w to wyjątkowe dla biblioteki święto.
➡️ Dziękujemy Czarkowi Berze i Przemysławowi Hałuszczakowi (Gitaroza) za poprowadzenie wydarzenia i oprawę muzyczną, mazurki i polonezy grane na gitarach świetnie wpisały się w dzisiejsze obchody.
➡️ Dziękujemy Natalii Gilickiej, „Teatrowi na sznurku” i gościom za interpretacje ballady „Świtezianka”, to była prawdziwa uczta, długo jej nie zapomnimy i mamy nadzieję że będziemy mieli okazję jeszcze kiedyś ją zobaczyć.
➡️„Świteź” w wykonaniu absolwentów Szkoły Podstawowej w Bolechowie-Osiedlu, była magiczna, dziękujemy !
➡️ Podziękowania kierujemy również w stronę wójta Gminy Czerwonak, Marcina Wojtkowiak i Przewodniczącego Rady Gminy Czerwonak, Wojciecha Skrzekuta, którzy co roku towarzyszą nam podczas Narodowego Czytania, znakomicie interpretując teksty.
➡️ Alicja Krawiec i emerytowana dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku, Renata Laskowska zaprezentowały balladę „Do Przyjaciół”, wyśmienicie radząc sobie z tekstem, dziękujemy.
➡️Naszej wspaniałe czytelniczce, Elżbiecie Kaczmarek, dziękujemy za doskonałą interpretację “Rybki” energiczną i pełną pasji.
➡️ Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki wspaniale spisały się prezentując „Rękawiczkę” jedną z zabawniejszych ballad Mickiewicza, dziękujemy.
To było święto słowa, biblioteki i czytelników. Dziękujemy wszystkim za wspieranie nas podczas tego wydarzenia i zapraszamy na kolejne już za rok.
Skip to content