Wojciech Chmielarz „Długa noc”

Dość długo Chmielarz kazał czekać czytelnikom na kolejną porcję przygód komisarza Jakuba Mortki. Kiedy wielu już straciło nadzieję na kontynuację, na profilu autora pojawiła się informacja, że książka jednak powstała, a tym samym fanom nie pozostało nic innego jak odliczać czas  do  premiery.  Od  15 czerwca możemy już po nią sięgać.  Czy było warto tyle czekać? Tak, zdecydowanie tak!

Co robił Mortka przez ostatnie lata? Karierę w Europolu. Kiedy jednak jego synowi grożą poważne tarapaty, postanawia wrócić do Polski, by za wszelką cenę udowodnić niewinność Andrzeja. Ale Mortka, jak to Mortka, przy okazji znajdzie się w samym centrum niebezpiecznych zdarzeń i to na jego barki spadnie ciężar rozwikłania zagadkowych morderstw warszawskich prostytutek. Naszego bohatera czeka długa i trudna noc, podczas której będzie musiał wykazać się nie tylko jako świetny gliniarz, ale przede wszystkim jako zdeterminowany ojciec. Czas ucieka, a każda minuta zdaje się być na wagę złota. Ile zła może się wydarzyć w jedną, jesienną noc?

Cykl z Jakubem Mortką to jedna z moich ulubionych serii jeśli chodzi o nasz rodzimy gatunek kryminalny. Miałam duże oczekiwania wobec tej książki, ale jednocześnie trochę się bałam, że autor, po tylu latach przerwy nie będzie już potrafił stworzyć czegoś „wow” z tym bohaterem. Moje obawy okazały się całkiem bezpodstawne- sięgajcie śmiało po „Długą noc”- fenomenalnie napisany kryminał. Mam wrażenie, że Chmielarz powrócił w swoim starym, dobrym, mocnym  stylu, za którym ja osobiście bardzo tęskniłam. Po cichu mam nadzieję, że ten powrót nie jest jednorazowy i że jeszcze nie raz będziemy mogli sięgnąć po losy komisarza, czego i sobie i Wam życzę.

Książka dostępna w Czerwonaku, Koziegłowach i Owińskach.

Izabela Nowak

Skip to content