Karolina Glaser „Wszyscy jesteśmy tu szaleni”

Karolina Glaser to mieszkanka naszej gminy, która zadebiutowała w tym roku książką „Wszyscy jesteśmy tu szaleni”- powieścią młodzieżową kierowaną dla fanów klimatu fantasy. Osiągnięcie jest szczególne, ponieważ autorka ma zaledwie 17 lat.

Powieść to nie lada gratka dla miłośników „Alicji w Krainie Czarów”, gdyż Karolina w swojej książce zawarła wiele symboli i odniesień nawiązujących właśnie do tej wyjątkowej baśni. Bohaterowie żyją w dwóch światach: Jawy oraz Miasta Grzeszników. Zarówno nastoletnia Nadia jak i inni bohaterowie odzwierciedlają sytuacje i problemy, z jakimi boryka się współczesna młodzież, a których często nie rozumieją dorośli. Świat realny miesza się z magicznym, fantastycznym, pełnym niedomowień i nieoczywistości, jednak najprawdziwsze pozostaje pytanie: czy bohaterowie odnajdą samych siebie? I kim tak naprawdę są?

Literatura typu fantasy cieszy się niegasnącą popularnością zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników. Lubimy świat magii, bo czasem tylko on może być ucieczką od rzeczywistości. Jeśli macie ochotę na taką „ucieczkę”, sięgnijcie śmiało po „Wszyscy jesteśmy tu szaleni”- myślę, że Nadia, Weronika, Alicja, Oskar oraz tajemniczy Cień są warci Waszej uwagi.

 

Książka dostępna w Czerwonaku, Koziegłowach i Owińskach.

 

Izabela Nowak

Skip to content