Katarzyna Burda „Psie story- historia niezwykłej przyjaźni człowieka z psem”

Dlaczego pies, na przestrzeni tysięcy lat, stał się tak bliski człowiekowi? Po co nam psy? Każdy zaraz sobie odpowie- że do towarzystwa, że do stróżowania, że do ratowania, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, kiedy i jak drogi homo sapiens zeszły się z canis familiaris? A jak powiem Wam (zdradzając fragment książki), że być może właśnie dzięki psom wygraliśmy rywalizację terytorialną z Neandertalczykiem?

„Psie story” to nie tylko odpowiedź na pytanie, które padło wyżej, ale tez możliwość poznania słynnych psów, których wyczyny zapisały się na kartach historii, jak i tych mniej znanych, ale bardzo bliskich konkretnym osobom. Wszak każda psia historia jest wyjątkowa i zasługuje na jej zapisanie!:) Żeby nie było tylko słodko i z nadmiarem lukru- Katarzyna Burda pochyla się również nad trudnymi zagadnieniami związanymi z  relacją pies- człowiek. Mimo, że większość ludzi wykorzystuje psie moce w sposób pozytywny, nie możemy zapomnieć o niechlubnych sposobach na czerpanie z psiego potencjału. I o tym też jest ta książka.

Mogłoby się wydawać, że napisano już tyle o psach, że po co więcej? A ja uważam, że takich tytułów nigdy za wiele. Trochę nauki, trochę historii i do tego cała masa psich opowieści i anegdot. Doskonała dla tych, którzy mają już swojego psiego przyjaciela, jak i tych, którzy po prostu są zainteresowani tym, jak to możliwe, że psy są w stanie rozkochać w sobie człowieka. Psy mają moc i o tej mocy jest ta książka:)

Dostępna w filii w Owińskach

 

Izabela Nowak

Skip to content