Nowy Rok 2023 rozpoczęliśmy Bibliotecznym Dyskusyjnym Klubem Książki. Lekturą otwierającą spotkania DKK w 2023 roku był reportaż “Morderca z miasta moreli” Witolda Szabłowskiego. Wielowątkowy zbiór reportaży o Turcji, rozdartej między wschodem a zachodem, był jak zwykle początkiem rozbudowanej dyskusji. Doskonale napisana książka Szabłowskiego sprawiła, że nasi klubowicze przeczytali ją jednym tchem, całkowicie zanurzają się w historie tego niezwykłego, pełnego kontrastów kraju. W zbiorze reportaży znajdziemy historie o wielkim reformatorze Atatürku, o ludobójstwie Ormian, o premierze Erdoğanie czy o sytuacji kobiet i zabójstwach honorowych w Turcji. Książka porusza, szokuje czasami śmieszy i dostarcza mocnych wrażeń.
W lutym czeka nas ciekawe spotkanie z książką Joanny Bator „Purezento”. Wszystkich zainteresowanych podzielaniem z nami swoimi wrażeniami z lektury zapraszamy 28 lutego, godzina 17:30, do biblioteki w Koziegłowach, mieszczącej się w Centrum Kultury i Rekreacji.