Thomas Erikson „otoczeni przez wampiry energetyczne”

Thomas Erikson, znany z takich publikacji jak „Otoczeni przez idiotów”, „Otoczeni przez psychopatów”, „Otoczeni przez narcyzów” tym razem na celownik wziął wampiry energetyczne. Kim one są? W największym skrócie : to osoby, które skutecznie potrafią odebrać drugiemu człowiekowi  chęć, silę, motywację i radość z działania.

Erikson rozbiera na czynniki pierwsze Perfekcjonistów, Królów i Królowe Dramatu, Dorosłych Mobberów, Bierno- Agresywnych, Ofiary Losu, Narcyzów, a także Marudy, pechowców, Besserwisserów i choć niektóre z tych określeń mogą wydawać się nawet zabawne- kontakt z ich przedstawicielami już do zabawnych wcale nie należy. Autor tradycyjnie bazuje na stworzonym przez siebie systemie DISC (dzieląc ludzi na kolory: żółty, czerwony, zielony, niebieski) i na tej podstawie przedstawia czytelnikowi możliwe ryzyka, ale też daje gotowe rozwiązania dotyczące tego, jak reprezentant danego koloru może poradzić sobie z konkretnym wampirem energetycznym. W książce znajdziemy tez rozdział poświęcony nieoczywistym wampirom- i to wcale nie tym „ludzkim”. Media społecznościowe, wiadomości ze świata (które zazwyczaj są przytłaczające), a nawet my sami czasem wysysamy z siebie energię i motywację do działania. Jak temu przeciwdziałać? Wyjaśnienia szukajcie w poniższej książce.

„Otoczeni przez wampiry energetyczne” to ciekawa lektura dla każdego. Pozwala lepiej zrozumieć osoby z naszego otoczenia, ale również nas samych. Bo o ile od wampirów z otoczenia można uciec- od samych siebie nie uciekniemy nigdy.

 

Skip to content