Nad Niemnem lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania

1 września w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna impreza była dla nas wyjątkowa, ponieważ połączona z obchodami 75-lecia działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku.

Uroczystość zapoczątkowały przemowy, za które w tym miejscu pragniemy podziękować: Wójtowi Gminy Czerwonak- Panu Marcinowi Wojtkowiakowi, Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Czerwonak- Pani Anicie Banaszak oraz przedstawicielce Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu- Pani Małgorzacie Bochińskiej.

„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej było gwiazdą tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Cieszymy się bardzo, że w tak licznym gronie zostały przedstawione fragmenty tej lektury, które zaprezentowali m.in. wójt Gminy Czerwonak, przedstawiciele lokalnych szkół i gminnych instytucji, członkinie działającego przy Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki, przedstawicielka Klubu Impresja, bibliotekarki oraz czytelnicy. Wydarzenie uświetniła etiuda w wykonaniu  „Teatru na sznurku”, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” oraz Zespół Trio Liryco wzbogacając nasze święto w klimatyczną oprawę muzyczną.

To był wyjątkowy dzień zarówno dla nas jak i dla wszystkich gości, którzy postanowili razem z nami uczcić zarówno Narodowe Czytanie jak i jubileusz Biblioteki. Było nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem w takich okolicznościach.

Autorka zdjęć jest Barbara Wicher

Izabela Nowak

Skip to content