Maria Król- Fijewska „Stanowczo, łagodnie, bez lęku”

Asertywność- pojęcie, które każdy z nas zna doskonale, ale w gruncie rzeczy tylko nieliczni potrafią wykorzystywać je w praktyce. Na pierwszy rzut oka- cóż za problem powiedzieć
„NIE” bądź też w po prostu wyrazić swoja opinię na jakiś temat? No a jednak bywa to problemem-       i to całkiem sporym.

Z pomocą przychodzi Maria Król- Fijewska- psychoterapeutka i trenerka asertywności. W krótkiej, bo liczącej zaledwie sto czterdzieści stron książce  wprowadza czytelnika w świat asertywności. Krok po kroku dowiadujemy się wiele na temat dialogu wewnętrznego, obrony swoich praw, asertywnego przyjmowania ocen, reagowania na krytykę i atak, wyrażania uczuć pozytywnych i negatywnych, przeciwstawiania się presji grupy czy tez asertywności w kontakcie z samym sobą. Lektura przepełniona jest przykładami z życia codziennego, z którymi każdy ma do czynienia. Ogromnym plusem książki jest prostota przekazu autorki, pewnego rodzaju intuicyjność.

Dla kogo ta pozycja? Dla osób, które zdają sobie sprawę ze swoich mało asertywnych zachowań i czują  potrzebę, by to zmienić. To też świetna lekcja ze stawiania granic, z nabywania szacunku do siebie i innych ludzi. Warto po nią sięgnąć choćby po to, by poprawić nasze relacje z bliskimi. Bo pamiętajmy- nasz brak asertywności przyczynia się do pogorszenia relacji w życiu osobistym i zawodowym.

Książka dostępna w Owińskach.

Skip to content