Max Nieuwdorp „Hormony rządzą”

Układ hormonalny to niezwykle interesująca siec powiązań i zależności, czego efektem jest prawidłowe (bądź nie) funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Endokrynolog, Max Nieuwdorp, zabiera czytelnika w podroż po świecie ludzkich hormonów.

Jak wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie? Czy są w stanie determinować zachowanie, decyzje, wybory? Czy jest możliwe, by tak maleńkie substancje wywierały na nas tak ogromny wpływ? Dlaczego nastolatki mogą zjeść przysłowiowego konia z kopytami, a mimo tego potrafią zachować szczupła sylwetkę? Dlaczego czasami wpadamy w nieuzasadnioną złość? Dlaczego wielu osobom jest tak trudno zrzucić zbędne kilogramy? Na te i wiele innych pytań postarał się odpowiedzieć autor. Przez ponad trzysta stron odkrywa przed czytelnikami zagadnienia związane z hormonami, które krążą nieustannie w naszych ciałach. To bardzo interesująca podróż, szczególnie, że napisana bardzo przystępnym językiem, z dużą dozą humoru.

Polecam każdemu laikowi, który ma ochotę lepiej zrozumieć funkcjonowanie swojego organizmu. Ludzkie ciało pełne jest tajemnic, a autor pomaga nam odkryć jedną z nich- bo hormony rządzą, wierzcie mi (póki nie sięgniecie po książkę) na słowo!

 

Dostępna w Owińskach

Skip to content