Błażej Sienkowski „77 lat działalności Ludowego Klubu Sportowego w Kicinie”

Zawsze niezmiernie cieszy mnie, kiedy mieszkańcy gminy wydają własne książki, ponieważ jest to dowód na to, że mamy wśród nas ambitne, pełne inicjatywy osoby.  Nie inaczej jest w przypadku Błażeja Sienkowskiego, który niedawno napisał „77 lat działalności Ludowego Klubu Sportowego w Kicinie”- niezłą gratkę dla miłośników sportu i motoryzacji, ale też po prostu dla zainteresowanych historią Kicina.

Autor wprowadza czytelnika do świata klubu poprzez uwzględnienie najważniejszych informacji i pojęć dotyczących kulisów powstania, późniejszych zmian organizacyjnych, a następnie już bardziej szczegółowo opisuje działalność klubu w poszczególnych przestrzeniach czasowych. Czytelnik zapozna się z turystyką motocyklową, dowie się, czym były rajdy obserwowane czy też akcja „Stop! Dziecko na drodze”. Może nie do końca słuszne jest stwierdzenie „dowie się”, gdyż oczywiście młodsi czytelnicy faktycznie być może będzie mieć okazję zapoznać się z historią Klubu, natomiast dla wielu starszych mieszkańców Kicina, czy w ogóle Gminy Czerwonak, książka Błażeja Sienkowskiego będzie świetnym powrotem do lat młodości, w których to Kicin był tak znany w Polsce jeśli chodzi o sporty motocyklowe (i nie tylko, bo Klub to też piłka nożna, siatkówka, biegi itd), że pozwolę sobie tutaj na cytat z książki, mawiano: „Gdzie leży Poznań? Tuz obok Kicina”. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że „77 lat…” to nie tylko spora dawka wiedzy i wspomnień, ale również fotografii (dawnych i współczesnych), które są ogromnym atutem tej pozycji i myślę, że niejednemu czytelnikowi, mówiąc kolokwialnie, „łza się w oku zakręci”.

Dla kogo książka? W mojej ocenie dla każdego, nie trzeba być zapalonym fanem sportu , by po nią sięgnąć, uważam, że wszyscy, którzy interesują się historią naszej gminy, jej historią, ale tez czasami teraźniejszymi, odnajdą w niej treści dla siebie, dlatego serdecznie zachęcam do czytania.

 

Książka dostępna we wszystkich naszych bibliotekach.

 

Skip to content