Ferran Cases, Sara Teller „Mózg szczęśliwych ludzi”

Para przyjaciół- Ferran (człowiek, który wyszedł z zaburzeń lękowych) oraz Sara (fizyczka i neurobiolożka) postanowili wspólnymi silami napisać poradnik dotyczący dążenia do szczęścia. Tym oto sposobem czytelnik trzyma w rękach „Mózg szczęśliwych ludzi”- dla wszystkich, którzy pragną poprawić jakość swojego życia.

Książka składa się z kilku części, w każdej z nich najpierw Ferran opisuje to, co się z nim działo w określonym etapie życia, po czym Sara wyjaśnia naukowo, jakie procesy zachodziły wówczas w mózgu i ciele Ferrana. Ta mieszanka przeżytych doświadczeń oraz dużej ilości wiedzy daje w efekcie przepis na lepsze, bardziej satysfakcjonujące życie. Autorzy mocno skupiają się na neurobiologii, stąd duży nacisk na układ hormonalny, neuroprzekaźniki i liczne powiązania między nimi. Ludzki mózg to skomplikowana maszyna, jednak wiadomo, że mechanizmy nią zarządzające można modyfikować poprzez pewne działania oraz wybory, których codziennie dokonujemy.

Reasumując- lektura dla każdego, ponieważ wszyscy posiadamy mniejsze lub większe nawyki, które warto zmienić, by uczynić swoje życie lepszym, a „Mózg szczęśliwych ludzi” jest niezłą kopalnią wiedzy na ten temat.

Książka dostępna w Owińskach

 

Skip to content