ZOFIA POZNAŃSKA PATRONKĄ BIBLIOTEKI!

📚✨ 16 maja o godzinie 18:00, odbyła się wyjątkowa uroczystość w bibliotece w Koziegłowach. Bibliotece nadano imię Zofii Poznańskiej, wieloletniej kierowniczki placówki (1956-1977), zasłużonej dla rozwoju kultury i działalności społecznej na terenie gminy Czerwonak.

W wydarzeniu wzięli udział liczni goście, m.in. wójt Marcin Wojtkowiak, przewodniczący rady gminy Czerwonak Wojciech Skrzekut, radni, inicjatorzy nadania imienia Gabriela Przyczyna i Roman Król a także Mariusz Poznański – syn Zofii Poznańskiej, który podzielił się wspomnieniami o swojej mamie. Rozmowę z nim przeprowadziła Izabela Nowak, bibliotekarka z Owińsk.

Uroczystość była pełna wzruszeń i ciepłych słów. Wszyscy zebrani podkreślali ogromny wkład Zofii Poznańskiej w rozwój biblioteki i całej społeczności lokalnej. Nadanie jej imienia bibliotece jest pięknym gestem upamiętnienia jej zasług i oddania dla lokalnej kultury.

Zofia Poznańska była nie tylko wspaniałym bibliotekarzem, ale także ciepłą i serdeczną osobą, która zawsze służyła pomocą innym. Była prawdziwym autorytetem dla wielu osób i wzorem do naśladowania. ❤️

fot. Barbara Wicher

Skip to content