Mieczysław Gorzka „Ostatni świt”

Jeśli szukacie naprawdę mocnego kryminału, takiego, który będzie Was trzymał w napięciu do ostatniej strony- trafiliście idealnie- „Ostatni świt” Mieczysława Gorzki to pełnokrwista powieść, od której nie będziecie w stanie się oderwać.

Książka jest trzecim tomem tyklu „Wściekłe psy”, które z kolei są kontynuacją innego cyklu: „Cienie przeszłości”. Wszystkie tomy wchodzące w ich skład łączy postać komisarza (a później już nadkomisarza) Marcina Zakrzewskiego. Z czym Zakrzewskiemu przyjdzie mierzyć się tym razem? Przez dziesięciolecia na terenie Polski organizowane są polowania na …. ludzi, za którymi stoją bogate i wpływowe postacie. Siatka zależności jest przeogromna i opiera się o najwyższe szczeble władzy, uwikłana jest też policja i inne służby. Zakrzewski zostanie wplątany w bardzo nieczystą i brutalną grę, której zasady pozostaną mu nieznane do samego końca. Jedno jest pewne- tutaj każdy może okazać się największym wrogiem.

Jeżeli nie znaliście do tej pory Marcina Zakrzewskiego- gorąco polecam zapoznanie się z całą seria (a w zasadzie z dwiema) z tym bohaterem w roli głównej. Ważne, naprawdę ważne jest, by zachować kolejność czytania, zatem przygodę zacznijcie koniecznie od „Martwego sadu”, czyli pierwszej części cyklu „Cienie przeszłości”. Historia komisarza jest tak ciekawa i wielowątkowa, że wielką szkodą byłoby nie zapoznać się z całością.

 

Dostępna w Czerwonaku, Koziegłowach i Owińskach

Skip to content