SZKOLIMY SIĘ!

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć panią Monikę Rudnicką na szkoleniu “Popkulturowy szał nawiązań, czyli jak pokazać młodzieży, że czytanie jest cool?”.

Podczas spotkania zanurzyliśmy się w świat literackich nawiązań w popkulturze! Odkrywaliśmy ukryte znaczenia w filmach, grach i komiksach, przekonując się, że w tych tekstach kultury aż roi się od ciekawych odniesień do literatury klasycznej i współczesnej.

Szkolenie było świetną okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń z naszymi partnerami z projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki”, realizowanego w ramach programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury. Wspólnie szukaliśmy sposobów na wykorzystanie popkultury do promowania czytelnictwa wśród młodzieży i wzmacniania kompetencji bibliotekarzy w zakresie animacji kulturalnej.

Dziękujemy Monice Rudnickiej z Good Books za inspirujące spotkanie i wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!

Gminny ośrodek Kultury Sokół
Świetlica Terapeutyczna „Wypożyczalnia skrzydeł”
Rada Osiedla Przylesie
Fundacja nasze Podwórko
Szkoła Podstawowa im. Gen. Stefana Roweckiego w Koziegłowach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Owińsakch
Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku
Szkoła Podstawowa im. A. Cieszkowskiego
Szkoła Podstawowa im. H. Ch. Andersena w Bolechowie-Osiedlu

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Biblioteka na wyciągnięcie ręki”, dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych w ramach zadania „Biblioteka na wyciągniecie ręki”.

#biblioteka #czytelnictwo #popkultura #nawiązania #młodzież #szkolenie #GoodBooks #BLISKO #NarodoweCentrumKultury