Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku rozpoczęła realizację Projektu „Liga eSzkoła”.

 Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku rozpoczęła realizację Projektu „Liga eSzkoła”.

 

W ramach Projektu Pracownicy Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury (GSIK) biorą udział w szkoleniach z programowania i obsługi robotów LEGO® Spike Prime oraz e-Citizen ECDL. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystamy do organizacji i przeprowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą w wieku 10-18 lat. Niebawem poinformujemy Państwa o szczegółach rekrutacji.

Zajęcia prowadzone będą w projektowym laboratorium robotyki, w które wyposażona została nasza Placówka: roboty programowalne LEGO® Spike Prime, mata konkursowa FIRST® LEGO® League Challenge wraz z klockami do budowy modeli i przeszkód, notebooki, tablety. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 Projekt Liga eSzkoła NUTS 3 – Poznański POPC.03.02.00-00-0538/19 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

 

Skip to content