Wernisaż Klubu Impresja

Gminna Biblioteka Publiczna  zaprosiła czytelników na wernisaż bibliotecznego klubu „Impresja”, który odbył się  29.08.2022 roku w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Klub „Impresja” działający od 2005 roku przy bibliotece w Owińskach, jest miejscem, które skupia amatorów pisania wierszy, malowania i haftowania obrazów, tworzących swoje oryginalne dzieła w domowym zaciszu. Prowadzony jest przez Izabelę Nowak, bibliotekarkę pracującą w filii w Owińskach, i zrzesza artystów mieszkających na terenie Gminy Czerwonak. Klub zajmuje się przede wszystkim organizacją wystaw. Tematyka dzieł jest, podobnie jak członkowie klubu, zróżnicowania, nierzadko nawiązująca do przepięknych krajobrazów stanowiących swoistą wizytówką naszej urokliwej Gminy.

Swoje obrazy na wystawie, która trwała od 29 sierpnia do 12 września 2022 roku zaprezentowali, m.in Jerzy Barkowiak, Krystyna Jowsa, Henryk Kijanowski, Łukasz Makulec, Stefania Wagner, Maria Ruśniak a wiersze Alicja Krawiec.