Przemysław Piotrowski „Zaraza”

Komisarz Igor Brudny powrócił. Mocno pokiereszowany, walczący o powrót do zdrowia, będzie musiał stawić czoła seryjnemu zabójcy grasującemu w Zielonej Górze. Ktoś morduje młode kobiety, a ich ciała zostają pozbawione krwi.  Co prawda oficjalnie śledztwem zajmuje się partnerka Brudnego- Julia Zawadzka, ale splot różnych zdarzeń spowoduje, że komisarz po raz kolejny znajdzie się w samym centrum dowodzenia.

Piotrowski „kupił” mnie już trzema poprzednimi częściami przygód z komisarzem Brudnym w roli głównej, mogłam więc oczekiwać, że i „Zaraza” będzie krwawym i pełnokrwistym kryminałem. Nie zawiodłam się ani trochę- jest niezwalniające tempo akcji, są znani, dobrze wykreowani bohaterowie, jest zaskakujące zakończenie. Czego chcieć więcej od tego typu powieści? Może tylko tego, by się tak szybko nie kończyła. Lojalnie uprzedzam tez, że „Zaraza” jest z tych „nieodkładalnych”- zrobicie wszystko, by chłonąć kolejne strony.

Śmiało sięgajcie po „Zarazę”, a jeśli do tej pory nie znaliście twórczości Przemysława Piotrowskiego, to koniecznie to nadróbcie. Proponuję zacząć od „Piętna”, czyli pierwszego tomu serii. Nie zawsze czytanie książek w kolejności jest tak ważne, ale w tym przypadku zdecydowanie warto zachować chronologię, szczególnie, że dzięki temu możemy lepiej poznać naszego Brudnego. Swoją drogą, nie dziwię się, że książki tego autora plasują się na wysokich miejscach w rankingach list bestsellerów- są naprawdę wyśmienite i ja osobiście również mogę wpisać się do szerokiej rzeszy fanów twórczości Piotrowskiego.

Książka dostępna w Koziegłowach i Owińskach.

Izabela Nowak

Skip to content