Wyjątkowy gość - prof. Jerzy Bralczyk

👉📚 Wieczór czwartego dnia grudnia w bibliotece w Koziegłowach na długo zapadnie nam w pamięć, gościliśmy bowiem znakomitego językoznawcę, profesora Jerzego Bralczyka. Spotkanie poprowadziła Maja Maćkowiak-Kruczek, nieustraszona w językowych potyczkach i dociekliwych pytaniach. Jerzy Bralczyk okazał się postacią z niesłychaną erudycją, tropiącą wszelkie zawiłości języka polskiego. Jego doskonałe, kąśliwe poczucie humory wywołało salwy śmiechu i gąszcz pytań z widowni. Nie zabrakło oczywiście odpowiedzi na najbardziej nurtujące wszystkich mieszkańców pytanie „W Koziegłowach czy w Kozichgłowach”.
💗Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przybyli na to wydarzenie. Wasza obecność, sala pełna osób zainteresowanych językiem i literaturą, napawa nas dumą i dodaje motywacji do dalszej, wytężonej pracy. Ten rok obfitował we wspaniałych gości, takich jak Marcin Meller, Magdalena Grzebałkowska, Magdalena Wolińska-Riedi, Sławek Gortych czy Justyna Bednarek. Planując kolejny rok spotkań autorskich, chcemy oddać głos Wam, mieszkańcom i naszym czytelnikom.
👉Dlatego pytamy: Kogo książki czytacie i podziwiacie? Kogo chcielibyście zobaczyć w naszej bibliotece? Wspólnie możemy stworzyć kolejny niezapomniany rok literackich spotkań! 📚✨
Skip to content