Janice Kaplan „Dzienniki wdzięczności”

Styczeń to dla wielu osób czas realizacji postanowień noworocznych. Schudnąć? Zacząć oszczędzać? A może zacząć pielęgnować w sobie… wdzięczność?

Janice Kaplan  postanowiła zmienić swój sposób myślenia i postrzeganie rzeczywistości poprzez zmianę perspektywy, z jaką patrzy na siebie i innych i generalnie rzecz biorąc, otaczający ją świat. Zadanie może wydawać się proste, ale wcielenie w życie takich zmian mimo wszystko nastręcza wiele trudności, szczególnie wtedy, kiedy los rzuca kłody pod nogi i w sumie to pojawia się myśl- ale za co mam dziś czuć wdzięczność?

Książka składa się z czterech części, obszarów życia, na których autorka skupiła się podczas swojego roku praktykowania wdzięczności: 1. Małżeństwo, miłość, rodzina, 2. Pieniądze, praca i rzeczy, które posiadamy, 3. Zdrowie, 4. Troska o innych. Autorka opisuje szczerze swoje doświadczenia, skłaniając czytelnika ku refleksjom dotyczącym własnego życia. Kaplan przedstawia nie tylko swoje subiektywne wrażenia, ale również naukowe dowody na to, że odczuwanie szeroko rozumianej wdzięczności przynosi korzyści zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego. Liczne badania nie pozostawiają wątpliwości- bycie wdzięcznym po prostu się opłaca.

To co, gotowi na więcej wdzięczności w 2024 roku? Jeśli macie ochotę „zgłębić temat”, to serdecznie polecam „Dzienniki wdzięczności, bo nawet jeśli nie uda się Wam wcielić w życie wszystkich porad zawartych w książce, na pewno i tak będzie ona inspiracją do zmian na lepsze.

 

Książka dostępna w Owińskach

Skip to content